Budowa atomu

Czy zastanawiałeś się kiedyś z czego jest zbudowany świat? Widząc przedmioty, które nas otaczają, czy zastanawiałeś jak wyglądają drobiny, z których są one złożone ? Każdy przedmiot jest zbudowany z ATOMÓW, czyli maleńkich drobin niewidzialnych gołym okiem.

Na świecie występuje mnóstwo różnych atomów, które różnią się od siebie liczbą cząstek w nich zawartych. Te cząstki to protony, neutrony i elektrony. Tak naprawdę można powiedzieć, że cała materia składa się z protonów, neutronów i elektronów. Te z kolei wchodzą w skład atomów, a ich liczba determinuje rodzaj atomu jaki utworzą.

Każdy atom to jakiś pierwiastek, czyli drobina o

Subskrybuj nasz kurs chemii online, aby uzyskać dostęp do pełnej treści lekcji.

Chemia jest niezwykle ciekawą nauką. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu na temat pierwiastków i związków chemicznych wiedzieliśmy o wiele mniej niż dzisiaj. Niezwykle interesująca jest historia odkryć chemicznych, które sprawiły, że nasz świat wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Jednym z zadziwiających odkryć jest to, że atom cezu sprawdza się doskonale jako wyznacznik CZASU na całym świecie! SERIO! A więcej informacji na ten temat znajduje się w poniższym filmie. Miłego oglądania :) 

Powiadom mnie o nowych komentarzach
Powiadom o
4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Scroll to Top
Przewiń do góry