Powiadom mnie o nowych komentarzach
Powiadom o
7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Daniel

brakuje tu lekcji pod tytulem, jak sie uczyc:), ciekawostek odnosnie skutecznej nauki:) jakichs zasad typu pisanie notatek chociazby

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez Daniel
gryfof124

Dzień dobry. Po obejrzeniu tego filmiku mam trzy pytania na temat efektywnych metod powtarzania materiału. Czy moglibyście Państwo na nie odpowiedzieć? Powiedziane zostało, by powtórki były rozłożone w czasie (tak by trochę materiału zapomnieć pomiędzy powtórkami) i by powtarzać go poprzez przypominanie go sobie, wyciąganie wiedzy z głowy. Spróbowałem powtarzać materiał, przypominając go sobie i gdy to robiłem, to pojawiły się u mnie pewne pytania. Mogą się one wydawać głupie lub oczywiste, ale gdy powtarzam w ten sposób to chodzą mi one po głowie i chciałbym poznać na nie odpowiedź. Czy gdy przypominamy sobie materiał podczas powtórek, to czy w… Czytaj więcej »

Ostatnio edytowane 6 miesięcy temu przez gryfof124
Agnieszka Wojciechowska

“Czy gdy przypominamy sobie materiał podczas powtórek, to czy w ten sposób sprawdzamy swoją wiedzę na dany temat?” – tak, w ten sposób sprawdzamy również swoją wiedzę. “Czy tutaj chodzi o to, że przypominając sobie materiał, możemy zobaczyć co już wiemy, czyli sprawdzamy to co wiemy?” – tak. Przypominając sobie temat jesteśmy w stanie wyłapać ewentualne braki. “Czy te metody służą również to powtórki umiejętności, takie jak rozwiązywanie zadań? Czy rada z filmu by przypominać sobie materiał/ wyciągać informacje z głowy, dotyczy zarówno wiedzy jak i umiejętności?” – tak. “Czy ta metoda powtórek powinna się jakoś nazywać by być efektywną?… Czytaj więcej »

gryfof124

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Proszę jeszcze o wyjaśnienie jeszcze jednej kwestii, która jest dla mnie niejasna w związku z tą metodą do powtórek.   Kiedy i w jakich sytuacjach powtarzamy materiał za pomocą tej strategi, czy jesteśmy w stanie oddzielić naukę za jej pomocą od przypominania sobie informacji w codziennym życiu? Niekomfortowo czuję się z myślą, że korzystam z tej strategii w codziennym życiu do spraw nie związanych z nauką. Chciałbym, żeby ta strategia służyła tylko do nauki, nie wiem jednak jak w logiczny sposób to sobie wytłumaczyć. Gdy myślę o tej metodzie na powtarzanie materiału, poprzez przypominanie sobie wiedzy,… Czytaj więcej »

gryfof124

ciąg dalszy, cześć 2) W nawiązaniu do mojej wcześniejszej odpowiedzi, chciałbym dodać następujący wniosek i prosiłbym o stwierdzenie czy jest on prawdziwy, czy te nie.. Czy o tej strategi należy myśleć w taki sposób, że przypominanie sobie jest sposobem na powtórki, a powtórki są metodą do uczenia się? Wiem, że jest to dość proste pytanie, ale na pewnym etapie sprawiło mi ono problem i chciałbym go wyjaśnić.

kamill221

Całkiem pouczjące

Przewiń do góry