Czyszczenie instalacji aluminiowych - 2014 - arkusz próbny

Zaloguj się, aby zapamiętać ukończone przez Ciebie zadania

Dany jest ciąg przemian chemicznych:

Na etykietach środków do udrażniania rur można przeczytać, że jednym z głównych składników tych preparatów jest wodorotlenek sodu.
Wyjaśnij, dlaczego tego typu preparatów nie powinno stosować się do czyszczenia instalacji aluminiowych.
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Załóż bezpłatne konto, aby uzyskać dostęp do rozwiązania tego zadania.

Jak poszło Ci to zadanie?Wiesz, które zadania z naszej bazy już rozwiązałeś i kiedy. Dzięki temu nie będziemy polecać Ci wykonanych już przez Ciebie zadań, a Ty będziesz mógł je odfiltrować w naszej bazie zadań. Pozwoli nam to też lepiej informować Cię o Twoich postępach w nauce!
Dobrze
Z błędami
Jeszcze go nie zrobiłem
Powiadom mnie o nowych komentarzach
Powiadom o
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SLOMA

Trochę dziwne zadanie, bo niby skąd mam to wiedzieć 😀 – ale tak spojrzy się na to zadanie, hmm no jest tu glin, wodorotlenek sodu też jest, no to Glin reaguje z wodorotlenkiem sodu i cyk punkcik. Dziwne, czasami do tego zadania nie było jakiegoś tekstu, który informuje że te części aluminiowe zawierają glin, czy coś w tym stylu?

Agnieszka Wojciechowska

Al czyli glin to inaczej aluminium 🙂

Przewiń do góry