Enancjomery kwasu jabłkowego - 2014 - arkusz przykładowy

Zaloguj się, aby zapamiętać ukończone przez Ciebie zadania

Kwas jabłkowy należy do dwufunkcyjnych pochodnych węglowodorów, a jego cząsteczki są chiralne.
a) Uzupełnij poniższy schemat, tak aby powstały wzory enancjomerów kwasu jabłkowego.b) Napisz, w jakim stosunku molowym zachodzi rekcja całkowitego zobojętnienia kwasu jabłkowego roztworem wodorotlenku sodu. Odpowiedź uzasadnij, odwołując się do budowy cząsteczek tego kwasu.
Stosunek molowy kwasu jabłkowego do wodorotlenku sodu ......................... : .........................
Uzasadnienie:
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

Załóż bezpłatne konto, aby uzyskać dostęp do rozwiązania tego zadania.

Jak poszło Ci to zadanie?Wiesz, które zadania z naszej bazy już rozwiązałeś i kiedy. Dzięki temu nie będziemy polecać Ci wykonanych już przez Ciebie zadań, a Ty będziesz mógł je odfiltrować w naszej bazie zadań. Pozwoli nam to też lepiej informować Cię o Twoich postępach w nauce!
Dobrze
Z błędami
Jeszcze go nie zrobiłem
Powiadom mnie o nowych komentarzach
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Scroll to Top
Przewiń do góry