Zaloguj się, aby zapamiętać ukończone przez Ciebie zadania
Częściowa redukcja wiązania potrójnego w cząsteczkach alkinów jest reakcją regioselektywną, co oznacza, że w jej wyniku otrzymuje się nadmiar jednego z izomerów strukturalnych. W przypadku użycia w takiej reakcji stałego katalizatora, np.: palladu osadzonego na graficie lub siarczanie (VI) baru uzyskuje się prawie wyłącznie alkeny o następującym schemacie budowy cząsteczki:
Zapisz równanie reakcji, która będzie przebiegała zgodnie z przedstawionym opisem i prowadziła do otrzymywania pent-2-enu o podanym schemacie budowy. W zapisie równania posługuj się wzorami półstrukturalnymi reagentów organicznych i zaznacz wszystkie warunki prowadzenia reakcji.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Subskrybuj nasz kurs chemii online, aby uzyskać dostęp do tego i wielu innych zadań z rozwiązaniami!
Jak poszło Ci to zadanie?Wiesz, które zadania z naszej bazy już rozwiązałeś i kiedy. Dzięki temu nie będziemy polecać Ci wykonanych już przez Ciebie zadań, a Ty będziesz mógł je odfiltrować w naszej bazie zadań. Pozwoli nam to też lepiej informować Cię o Twoich postępach w nauce!
DobrzeZ błędami
Jeszcze go nie zrobiłem