Przemiana egzo- czy endotermiczna? - 2014 maj

Zaloguj się, aby zapamiętać ukończone przez Ciebie zadania

Benzen wrze pod ciśnieniem 1000 hPa (1 bar) w temperaturze 352,2 K. Standardowa molowa entalpia parowania benzenu w temperaturze przemiany wynosi 30,8 kJ · mol–1.

Na podstawie powyższej informacji oceń, czy skraplanie benzenu w temperaturze 352,2 K jest przemianą egzo- czy endotermiczną.
.................................................................................................................................................................................................................

Załóż bezpłatne konto, aby uzyskać dostęp do rozwiązania tego zadania.

Jak poszło Ci to zadanie?Wiesz, które zadania z naszej bazy już rozwiązałeś i kiedy. Dzięki temu nie będziemy polecać Ci wykonanych już przez Ciebie zadań, a Ty będziesz mógł je odfiltrować w naszej bazie zadań. Pozwoli nam to też lepiej informować Cię o Twoich postępach w nauce!
Dobrze
Z błędami
Jeszcze go nie zrobiłem
Powiadom mnie o nowych komentarzach
Powiadom o
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ola

tutaj to że skraplanie jest egzo wiemy stąd, że wrzenie (reakcja “przeciwna”) jest endo? czyli skraplanie będzie “przeciwieństwem”?

Agnieszka Wojciechowska

Dokładnie tak 🙂 Jeśli reakcja “w prawo” jest egzotermiczna to reakcja do niej przeciwna czyli reakcja “w lewo” jest endotermiczna. To zagadnienie wywodzi się z prawa Lavoisiera–Laplace’a.

Przewiń do góry