Równowaga chemiczna- analiza wykresu - 2017 Kwiecień

Zaloguj się, aby zapamiętać ukończone przez Ciebie zadania

Przeprowadzono eksperyment, w którym biegła reakcja w fazie gazowej, w zamkniętym reaktorze, w pewnej temperaturze, z udziałem: chloru, tlenku węgla (II) i fosgenu, COCl2. W trakcie trwania doświadczenia badano między innymi zmiany stężeń reagentów w czasie oraz wpływ stężeń poszczególnych reagentów na położenie stanu równowagi, co pokazano na wykresie.

Źródło wykresu: www.coolschool.ca (dostęp: 25.03.2017)
Źródło wykresu: www.coolschool.ca (dostęp: 25.03.2017)

Na podstawie analizy wykresu oceń prawdziwość zdań: wpisz literę P – gdy zdanie jest prawdziwe, a literę F – gdy zdanie jest fałszywe.

W trakcie trwania całego eksperymentu układ osiągał stan równowagi czterokrotnie, przy czym do osiągnięcia ostatniego stanu równowagi reakcja biegła w stronę substratów........
Początkowo w reaktorze umieszczono Cl2 i CO, a reakcja biegła do ustalenia pierwszego stanu równowagi, który został osiągnięty po upływie 8 sekund.
Zmiana stężenia CO w 16 sekundzie trwania eksperymentu spowodowała cofnięcie poło- żenia stanu równowagi: reakcja biegła w stronę substratów do nowego stanu równowagi.

Subskrybuj nasz kurs chemii online, aby uzyskać dostęp do tego i wielu innych zadań z rozwiązaniami!

Jak poszło Ci to zadanie?Wiesz, które zadania z naszej bazy już rozwiązałeś i kiedy. Dzięki temu nie będziemy polecać Ci wykonanych już przez Ciebie zadań, a Ty będziesz mógł je odfiltrować w naszej bazie zadań. Pozwoli nam to też lepiej informować Cię o Twoich postępach w nauce!
Dobrze
Z błędami
Jeszcze go nie zrobiłem
Powiadom mnie o nowych komentarzach
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Scroll to Top
Przewiń do góry