Wybierz związki, które mogą tworzyć izomery geometryczne - 2016 maj

Zaloguj się, aby zapamiętać ukończone przez Ciebie zadania

Poniżej podano wzory półstrukturalne (grupowe) lub uproszczone czterech węglowodorów.

Uzupełnij poniższe zdania, tak aby powstały informacje prawdziwe.
1. Związek oznaczony literą B nie występuje w postaci izomerów geometrycznych cis–trans, ponieważ .................................................................................................................................................................................
2. Węgiel stanowi taki sam procent masy cząsteczek związków oznaczonych literami: .............................................. . Wzór empiryczny (elementarny) związku oznaczonego literą D jest następujący: ............................................. .

Załóż bezpłatne konto, aby uzyskać dostęp do rozwiązania tego zadania.

Jak poszło Ci to zadanie?Wiesz, które zadania z naszej bazy już rozwiązałeś i kiedy. Dzięki temu nie będziemy polecać Ci wykonanych już przez Ciebie zadań, a Ty będziesz mógł je odfiltrować w naszej bazie zadań. Pozwoli nam to też lepiej informować Cię o Twoich postępach w nauce!
Dobrze
Z błędami
Jeszcze go nie zrobiłem
Powiadom mnie o nowych komentarzach
Powiadom o
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bruno

Czy w podpunkcie 2gim (Węgiel stanowi taki sam procent masy cząsteczek związków oznaczonych literami:) Odpowiedzią nie powinny być związki oznaczone literami B i C?

Agnieszka Wojciechowska

Nie, odpowiedź C i D jest poprawna – musisz policzyć udział masowy węgla w tych związkach. Tylko w Ci D wychodzi identyczny.

Przewiń do góry